Z roku na rok widzę wyraźnie, że zwiększa się liczba blogów slowlife’owych, jogowych, wibracyjnych, świadomych, w zgodzie z naturą, i z jednej strony niby powinnam być niezadowolona, bo “konkurencja” rośnie i podbija internet, ale z drugiej – cieszę się bardzo, że takie podejście do życia staje się coraz bardziej popularne i zdobywa kolejne serca. Im szerzej potrafimy pokazać światu na własnym przykładzie, że tędy prowadzi droga do wewnętrznej wolności i odnalezienia upragnionego szczęścia, tym lepiej dla nas wszystkich :)

Dlatego postanowiłam w tegorocznym Share Weeku (czyli akcji, w której blogerzy polecają innych blogerów) napisać o kilku blogach z pasją, których autorki wybrały życie we własnym tempie, w zgodzie z samą sobą, z własnym sercem i z naturą. W dodatku są to wspaniałe, nadające na mojej fali, mega sympatyczne kobiety, które z wielką przyjemnością poznałabym osobiście (mam nadzieję, że się to pewnego dnia uda – a propos, przyznawajcie się w komentarzach, kto z Was wybiera się na BCP do Poznania!)
 


Inne Życie

Wchodząc na bloga Tosi i Radka czuję się, jakbym przeniosła się do lasu. Pachnącego drewnem i igliwiem, dźwięczącego głosami ptaków i szumem liści. Czas płynie wolniej i spokojniej, pojawia się przestrzeń, oddech, równowaga. Delektuję się: bajkowymi zdjęciami lasu, naturalnymi inspiracjami, harmonijnym klimatem. Tosiu – u Was naprawdę można poczuć się, jakbyście mieszkali w leśnej głuszy. I może właśnie to tak ze mną rezonuje – bo dzięki temu to trochę tak, jakbym i ja w takim dzikim lesie, w takiej odmiennej, pięknej rzeczywistości na chwilę zamieszkała :)
 


ZenBlog

Na blogu Anety znajduję się w atmosferze kreatywnej pracy z pasją, ale też życia w równowadze i w zgodzie z samą sobą – już na dzień dobry wiele mówi o tym podtytuł “O balansie we freelansie”. Znajdziesz tu więc wskazówki, jak czerpać więcej przyjemności z pracy na swoim, ale też – jak umościć się wygodnie w życiu, przybić pionę z własnymi emocjami, odnaleźć radość w zwyczajności. I robić piękne zdjęcia, których również tu nie brakuje. Aneta – pokazujesz nam, że własna działalność, i to w branży artystycznej, może iść w parze z dobrym, spełnionym życiem i że jest to osiągalne dla każdego z nas :)
 


Motyw Kobiety

Blog Iwony to miejsce, w którym czuję się… po prostu kochana. Jakbym wróciła do domu. To według mnie najbardziej inspirujące, poruszające serce i duszę miejsce w całej blogosferze i zdecydowanie zasługuje na większą popularnosć. Bez względu na Twoją religię, wierzenia czy światopogląd, jeśli chcesz by w Twoim życiu zaistniała prawdziwa, bezwarunkowa Miłość, to jest naprawdę dobry początek. Jeśli ciekawi Cię, jak można żyć codziennym, zwyczajnym życiem tak, aby każdy dzień był wyjątkowym świętem radości, w pełni obecności, w zgodzie ze światem – również. Iwona, czuję ogromną wdzięczność za wszystko, co od Ciebie dostałam :) Dziękuję!
 

Co jeszcze?

Tradycyjnie poza trzema wybranymi blogami podam Wam jeszcze kilka takich, które warto odwiedzić, jeśli interesują Was klimaty świadomości, duchowości, odkrywania tego, co ukryte na pierwszy rzut oka. Czytam wiele blogów na przeróżne tematy, również o marketingu, biznesie i lifestyle’u, wiele z nich jest przejawem ogromnego talentu autorów, jednak postanowiłam wybrać akurat takie “kosmiczne” blogi. Dlaczego? To proste – bo marne są szanse, że dowiecie się o nich z wpisów shareweekowych u innych blogerów (które nota bene zamierzam intensywnie przeczesać). A zasługują na odkrycie.

Redaktor Bezczelna

Ostro, bezczelnie i z jajem, bez słodzenia, ale z życzliwością. Tematy często głębokie, innym razem zupełnie przyziemne – ale ziemia jest w końcu jednym z żywiołów, które razem tworzą pełnię tego świata :) Zajrzyj po nieszablonowy rozwój osobisty bez pseudocoachingowego pie***nia.

Wiedźma Wie

Była sobie taka Wiedźma, która miała na stopach wytatuowane krasnoludki, prowadzące ją przez świat w stronę przygód, odkryć i tajemnic. Od czasów “Krasnoludków przy sterach” prowadziła już kilka blogowych projektów, ale ten obecny podoba mi się chyba najbardziej. Praktyczna magia, nienadęta filozofia, życiowa mądrość i dzika, nieokiełznana kobieca energia, czego chcieć więcej? Chyba tylko uzbierania w końcu na ten bilet do Berlina :)

Mamaloona

Pełnia mocy, wolności i kobiecości w zgodzie z księżycowym rytmem. Świat snów, ziół, magiczno-mistyczny, ale i ziemski, cielesny. Jeśli biegniesz z wilkami i celebrujesz czas swojej miesiączki, lub masz ochotę poznawać tę tajemniczą tematykę, to warto tu zajrzeć.

Life in Harmony

O życiu z Aniołami, w harmonii ciała, umysłu i duszy, podążając za intuicją, znakami i boskim prowadzeniem. Nie do każdego ten blog przemówi. Jednak umieszczam go tutaj, bo być może to właśnie Ty na niego czekasz.

Serafinek

Piękna, duchowa istota i jej blog w najwyższej wibracji Miłości. Kopalnia wiedzy na temat przebudzonej, kochającej duchowości, źródło ukojenia i zaproszenie do samodzielnego doświadczania. Rezonuje? Ze mną bardzo.

A teraz pozostaje mi udać się w przestrzeń blogosfery odkrywać, co Wy polecacie :) Nie wahajcie się wrzucać w komentarzach Waszych wpisów z tej serii, lub po prostu wartościowych blogów, które warto poznać!

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *