Przeczytaj i podaj dalej! Słoneczna wymiana książkowa


W ostatniej chwili, rzutem na taśmę postanowiłam dołączyć do zabawy organizowanej przez Save the Magic Moments i Socjopatkę!

Ruszyła druga wielka międzyblogowa wymiana książkowa “PRZECZYTAJ I PODAJ DALEJ”. Blogerzy oferują książki na wymianę! Więcej przeczytasz tutaj.

Możesz wziąć udział nawet, jeśli nie masz swojego bloga! Wtedy napisz po prostu w komentarzu, którą z moich książek chcesz i jakie masz książki na wymianę. Jeśli masz bloga i też bierzesz udział w wymianie – po prostu napisz, które z moich książek Cię interesują, a chętnie zajrzę do Ciebie zobaczyć, co oferujesz :)

Warto dać nowe życie książkom, których już nie czytamy, a mogą ucieszyć kogoś innego! Niech energia krąży.

Książki te są przeznaczone tylko na wymianę, ale te z nich, które zostaną po zakończeniu zabawy, będzie można również kupić.

Dla kobiet

img_1353

Katarzyna Miller, Monika Pawluczuk “Być kobietą i nie zwariować”. Dla tych z nas, które chcą lepiej zrozumieć siebie i nawiązać z samą sobą lepszy kontakt, jak również dla tych, które potrzebują odrobinę poprzestawiać i poukładać swoje życie. “Katarzyna Miller jako terapeutka daleka jest od wygłaszania prawd absolutnych. Wie, że każda kobieta jest inna. Nie nakłania do wywrócenia życia do góry nogami, ale pomaga odnaleźć wewnętrzną siłę, by ze spokojem stawić czoła światu.”

Denise Tiran “Szczęśliwej ciąży!” Duża dawka zebranych do kupy i jasno podanych informacji na temat przebiegu ciąży.

Dominique Loreau “Sztuka prostoty”: elegancja, prostota, slow life i minimalizm. Pisałam o niej tutaj.

Jennifer L. Scott “W domu Madame Chic: Jak urządzić przytulne mieszkanie i celebrować codzienność”. Kolejna pozycja dla kobiet chcących cieszyć się każdą chwilą i domowym życiem. Moja recenzja tutaj.

Duchowość

img_1350

Charles i Caroline Muir “Tantra. Sztuka świadomego kochania.” “Starożytny zbiór ezoterycznych ksiąg hinduskich – Tantra – jest systemem filozoficznym, który z miłości płciowej czyni sakrament, a wzajemny stosunek kobiety i mężczyzny podnosi do rangi sztuki. Rewolucja seksualna ostatecznie nie wyzwoliła ludzi Zachodu, wciąż krępują nas, nie tylko w sypialni, lęk, wstyd i poczucie winy. Na szczęście nauki tantry odradzają się w każdej epoce, dając ludziom szansę na niecodzienne partnerstwo seksualne i duchowe”. O seksie inaczej niż zwykle.

Osho “Smak miłości. Jak kochać świadomie i bez lęku.”
“W tej oryginalnej i inspirującej książce Osho kwestionuje nasze nawykowe myślenie o miłości. Otwiera możliwość doświadczania miłości, która jest stanem naturalnym, niosącym spełnienie oraz wolnym od chęci posiadania i zazdrości.” Zaiste inspirująca lektura.

Magdalena Mola “Medytacja łatwiejsza niż myślisz”. Podręcznik różnych podstawowych technik medytacji, wzbogacony o elementy jogi, ajurwedy, zdrowej diety, zachęca do zdrowego, medytacyjnego stylu życia.

Osho “Bliskość. Zaufaj sobie i innym”. Jak otworzyć się na życie, na innych ludzi i na siebie samego? Osho jak zwykle łamie schematy i nadaje nową perspektywę tematom, o których się zdawało, że już tyle wiemy.

Literatura piękna

img_1352

Sana Krasikov “Jeszcze rok”: “Melancholijne opowiadania Sany Krasikov pokazują świat emigrantów zza żelaznej kurtyny, którzy pełni nadziei przybywają do Stanów Zjednoczonych. Tylko nielicznym powiodło się w nowej amerykańskiej ojczyźnie, reszta rozpaczliwie walczy o przetrwanie.” Niebanalne, klimatyczne i dobrze napisane.

John O’Farrell “Mężczyzna, który zapomniał o swojej żonie”. Lekka i przyjemna powieść o facecie dotkniętym amnezją, który odkrywa, że właśnie rozwodzi się z fantastyczną kobietą. Lektura może i “na raz”, ale dostarczyła mi masę przedniej zabawy.

Joy Sorman “Jak zwierzę”: “Pin postanawia wbrew oczekiwaniom rodziców iść do szkoły zawodowej i szybko zdobyć konkretny, gwarantujący dobre zarobki fach. Wybiera szkołę rzeźniczą, gdzie uczy się wędliniarstwa, prezentacji, pakowania, przechowywania i przygotowywania wyrobów garmażeryjnych. Nauka idzie mu nad podziw dobrze i dopiero wizyta w ubojni przemysłowej wszystko zmienia…” Książka uhonorowana Nagrodą Goncourtów: polski wybór 2012. Bije z niej naturalizm. Wegetarianie nie dadzą rady.

ZZ Packer “Pijąc kawę gdzie indziej”
, moja ulubiona Seria z Miotłą. Zbiór opowiadań, składających się na “doskonale uchwycony obraz współczesnego amerykańskiego społeczeństwa widzianego oczami czarnoskórych bohaterów”. Wyraziste, charakterne i bez ściemy.

Manuel Vicent “Chorzy na miłość”. “Miłość przybiera różne postaci. Może być piekłem uzależnienia od przemocy albo jedyną szansą na uratowanie prawdziwych uczuć i godności.” Krótka, subtelna, emocjonalna opowieść o trudnej miłości.

Zsuzsa Bank “Najgorętsze lato”. “Coś się kończy: przyjaźń, miłość, dzieciństwo, podróż nad morze, całe życie. Coś się niezauważalnie zmienia, przesuwa i nic już nie będzie takie, jak było. Zsuzsa Bank opowiada o ludziach, którzy pewnego dnia po prostu zamykają za sobą drzwi i odchodzą, albo wracają po latach, choć nie za bardzo jest do czego wracać, albo nie potrafią odejść. Opowiada pozornie zwykłe historie o przemijaniu i związanym z nim smutku. Piękne i melancholijne.” Dające do myślenia, krótkie i celne opowiadania.

Nie tylko dla blogerów

img_1351

Paweł Tkaczyk “Zakamarki marki”. Bardzo fajnie i przystępnie napisana, pełna konkretnej wiedzy książka na temat budowania własnej marki. Pozycja obowiązkowa dla blogerów i wszystkich osób chcących tak stworzyć i wypromować coś swojego, żeby to wypaliło i żeby ludzie to pokochali. ZAREZERWOWANA

Dan Schawbel “Personal branding 2.0” – książka na temat rozwoju kariery. Nieważne, czy szukasz pracy, czy chcesz rozwijać swój biznes, a może po prostu dbasz o własny wizerunek, warto wiedzieć, co to takiego marka osobista, do czego się przydaje i jak ją kreować. ZAREZERWOWANA

Tomek Tomczyk “Blog. Pisz, kreuj, zarabiaj”.
Jeśli piszesz bloga i jeszcze nie czytałeś tej książki, to nie wiem gdzie się uchowałeś, ale warto się z nią zapoznać, nawet jeśli na co dzień nie czytujesz tego obdarzonego specyficznym stylem blogera :) ZAREZERWOWANA

Branża eventowa

img_1347

(Zdaję sobie sprawę, że to są niszowe książki. Ale wystawiam, bo chcę się ich pozbyć. Jeśli nadal tu widnieją i ich nie usunęłam, to prawdopodobnie będą na sprzedaż. Odezwij się do mnie, jeśli je chcesz. Są doskonałą skarbnicą wiedzy, jeśli chodzi o branżę MICE jak i ogólnie organizację wszelkich imprez.) :)

Jill S. Moran, “Jak założyć i prowadzić firmę eventową”. “Wszystko, co musisz wiedzieć, by prowadzić w domu dobrze prosperującą firmę eventową.” Od podstaw o organizacji wydarzeń i o pracy w domu.

Judy Allen “Imprezy korporacyjne”. “Jak organizować eventy biznesowe i za ich pomocą stymulować wzrost w firmie”.

Judy Allen “Organizacja imprez.” “Najlepszy przewodnik dla organizatorów udanych spotkań, imprez firmowych, balów dobroczynnych, konferencji, konwencji, imprez motywacyjnych i innych wydarzeń specjalnych”.

Kulinarnie

img_1355

Rachel Lane, Ting Morris “Na ostro” – polecam miłośnikom ostrych przypraw i egzotycznych smaków. Bardzo fajne przepisy czerpiące z kuchni świata. Przede wszystkim mięsne, choć nie tylko.

“Mała wielka księga makaronu” – blisko 300 bardzo różnorodnych przepisów dla miłośników makaronu.

“103 ciasta Siostry Anastazji” Liczne przepisy na ciasta, głównie wielowarstwowe, przekładane różnymi kremami i masami. Sporo z nich zrobiłam i były bardzo smaczne, ślinka cieknie, choć zdecydowanie musiałam przymknąć oko na zdrowe odżywianie :)

Wszystkie książki są w stanie bardzo dobrym, czasem z minusem. Niektóre są jak nowe.

To co? Wymieniamy się?

36 Comments

 1. Avatar
  October 4, 2016
  Reply

  Hej! Ale super, że zdecydowałaś się dołączyć! Dorotka… ale dlaczego dopiero teraz?:D Kiedy u mnie już wszystko zeszło! :D Masz tyle szałowych książek, na które mam chrapkę poczynając od OSHO kończąc na tych o markach. U mnie zostały już raptem chyba 4 książki, ale gdyby coś Cię zainteresowało, to pamiętaj o mnie! :D

  • Avatar
   October 4, 2016
   Reply

   Dlatego, że nie było mnie w Łodzi! A poza tym sama nie wiedziałam, że mam tyle książek, z którymi jestem gotowa się rozstać :)

   • Avatar
    October 4, 2016
    Reply

    Haha rozumiem. To pamiętaj dodać się w linkowym party i owocnej wymiany!;)

 2. Avatar
  October 4, 2016
  Reply

  Chętnie bym przytulił “Zakamarki marki” – może u mnie coś znajdziesz?
  http://www.dizajnuch.pl/2016-10-04/przeczytaj-podaj-vol-2/

  • Avatar
   October 4, 2016
   Reply

   Nic nie znalazłam :( ale widzę, że się nie pierdzielisz :D Całą biblioteczkę udostępnić to trzeba mieć gest :D

 3. Avatar
  October 4, 2016
  Reply

  “Zakamarki marki” za coś u mnie? :)

 4. Avatar
  October 4, 2016
  Reply

  Może znajdziesz coś u mnie za Madame Chic i Mężczyznę, który zapomniał…? :-)

  • Avatar
   October 4, 2016
   Reply

   Może “Jedz, módl się, kochaj” za Mężczyznę? :)

   • Avatar
    October 4, 2016
    Reply

    Przepraszam ale mam do tej książki sentyment i nie oddam tak łatwo :-D

 5. Avatar
  Z naciskiem na szczęście
  October 4, 2016
  Reply

  Hej znajdziesz coś u mnie?
  Jeżeli tak to zachęcam do wymiany. Pozdrawiam cieplutko ?

 6. Avatar
  October 4, 2016
  Reply

  Hej:) odpowiadam – jesteś u mnie zainteresowana Ajurwedą i Lowenem (Zdrada ciała), ja u Ciebie znalazłam Zakamarki marki i Personal Branding 2.0. Daj znać czy dojdzie do wymiany:)

 7. Avatar
  October 4, 2016
  Reply

  Tomek Tomczyk “Blog. Pisz, kreuj, zarabiaj” za Kołonotatnik? :)

 8. Avatar
  October 4, 2016
  Reply

  jestem zainteresowana W domu Madame Chic jeśli znajdziesz coś u mnie to daj znać:)

 9. Avatar
  October 4, 2016
  Reply

  Witaj napisałam u mnie, że jesteś chętna na Zakochanego Ducha. Ja natomiast byłabym zainteresowana Sztuką Prostoty. Napisz do mnie na maila jeśli wymiana może dojść do skutku. dessideria25@gmail.com

  Pozdrawiam :)

 10. Avatar
  October 4, 2016
  Reply

  Ale u Ciebie świetne pozycje :) Gdybyś znalazła u mnie coś dla siebie to ja byłabym bardzo chętna na którąś książkę Osho :)

  • Avatar
   October 5, 2016
   Reply

   Sylwia, gdybyś tylko miała nieco większy wybór :) Jeśli nie znajdzie się nikt chętny na Osho, to w przyszłym tyg mogę Ci go odsprzedać za symboliczną dyszkę :)

   • Avatar
    October 5, 2016
    Reply

    Wiem, u mnie skromnie ;)
    W razie czego odezwę się do Ciebie :)

 11. Avatar
  October 5, 2016
  Reply

  Coś u mnie za “być kobietą i nie zwariować? :)

 12. Avatar
  October 5, 2016
  Reply

  Ciekawy pomysł z tą wymianą:)

 13. Avatar
  Adzik tworzy
  October 5, 2016
  Reply

  Ja bym się chętnie wymieniła! :) Interesuje mnie “Tantra. Sztuka świadomego kochania”. Jest jeszcze do wzięcia? Daj znać jeśli coś spośród moich książek Cie zainteresuje :)
  Podrzucam link do siebie, będzie łatwiej sie odnaleźć – http://adzik-tworzy.blogspot.com/2016/10/przeczytaj-podaj-dalej-ii-edycja-czyli.html

  • Avatar
   October 6, 2016
   Reply

   Jeśli by Ci się zwolniła “Lilith” to chętnie się na nią wymienię, poza nią nic nie wpadło mi w oko. :)

   • Avatar
    Adzik tworzy
    October 6, 2016
    Reply

    No to klops, “Lilith” już wyruszyła w świat. :(

 14. Avatar
  October 5, 2016
  Reply

  Byłabym zainteresowana Dominique Loreau “Sztuka prostoty”, Paweł Tkaczyk “Zakamarki marki, Dan Schawbel “Personal branding 2.0” znajdziesz coś u mnie?

 15. Avatar
  Marzena
  October 6, 2016
  Reply

  Witaj:) Czy masz może tą książkę:JAK ZAŁOŻYĆ I PROWADZIĆ FIRMĘ EVENTOWĄ” JILL S. MORAN, C.S.E.P? Dzięki za info, pozdrawiam, Marzena

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *