Polskie miasta: Wrocław


W końcu miałam okazję przekonać się, co takiego jest w tym mieście, że każdy wraca stamtąd zachwycony, a niektórzy nawet zostają. Wrocław jest po prostu dobrym miejscem, tętniącym energią, zachęcającym do odkrywania. Są miasta, w których od samego przebywania w nich ma się wrażenie, że bierze się udział w czymś ekscytującym, i to jest właśnie takie miasto. W Polsce miałam takie uczucie jeszcze tylko w Krakowie. (No i w Łodzi, kiedy wieki temu zaczynałam swoje wakacje po maturze, ale to zupełnie inna historia;))
IMG_1844-4IMG_1833Rynek jest ogromny i odchodzą od niego liczne wąskie uliczki, zakamarki i zaułki, a nawet drugi rynek. Samo zwiedzanie ścisłego centrum to kupa czasu i masa niespodzianek. Na przykład wchodzimy w taki przykładowy zaułek jak gdyby nigdy nic, a tam Cafe Księgarnia Tajne Komplety. I wessało nas na dobre. Książki same takie, że kopara do ziemi, nic, tylko usiąść z kawką i rozkoszować się lekturą. Nie wiem, jak udało nam się stamtąd wyjść przed północą, ale zapewne gdybyśmy zostali dłużej, przemienilibyśmy się w książki i zostali tam na zawsze.
IMG_1869IMG_1840-2IMG_1849Tradycyjnie daliśmy się skusić zapachom dobiegającym z pobliskich knajpek – co to by było za życie, gdyby nie można było z niego korzystać :) Nasz wybór padł na pizzerię Piekielny Kupiec na Rynku. Wszystkie pizze po 14 zł, o wielkości akurat dla jednej osoby. Wzięłam najbardziej wymyślną, czyli z camembertem, ananasem, pestkami dyni i orzechami włoskimi – ślinka mi cieknie, gdy wspominam, jaka ta pizza była dobra, polana pyszną pikantną oliwą. Kurczę, chyba robię się głodna…
IMG_1851Przy naszym posiłku asystowały liczne wróble, tylko czekając, aż będzie można coś skubnąć. W Łodzi jakoś nie ma wróbli, same gołębie, ale teraz już wiem – wszystkie wróble odleciały do Wrocławia, jadają teraz wyłącznie w restauracjach i pławią się w luksusie.IMG_1867IMG_1873-4IMG_1826-2IMG_1827-2Teraz już też mogę się wozić, że byłam we Wrocławiu i widziałam, jak tam jest fajnie, a niedługo nawet tam wrócę. Ha!

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *