O czym marzą wiedźmy? Wymarzone zajęcie każdej z nas


Nie zgadniesz, drogi Czytelniku, o czym marzą współczesne wiedźmy, lub inaczej mądre, spełnione i szczęśliwe kobiety. Przyznasz za chwilę, że w głowach nam się poprzewracało!

Siedziałyśmy sobie ostatnio na trawie nad wodą – trzy młode, piękne i może nie do końca bogate, bo akurat na różnych zakrętach zawodowych, ale: z potencjałem. Taki mini sabat, leniwe popołudnie w parku, by złapać jeszcze kilka ostatnich letnich promieni słońca.

A że już tak siedziałyśmy, więc poza napychaniem gęby ciastem drożdżowym wypadałoby jeszcze pogadać. O karierze na przykład.

– Że też nie zostałam informatykiem. Miałabym z głowy wszystkie te zawodowe zakręty, w ogóle bym się nie musiała przejmować kasą – powiedziała jedna z nas.

– Też mogłam zostać informatykiem. Wydawało mi się, że jestem słaba z matematyki, ale jednak myślę, że byłam dobra – powiedziała druga. – Bo dziewczynom zawsze się mówi, że są słabe z matematyki. Ech, te zmarnowane życiowe szanse…

– Zazdroszczę żonie mojego brata, że ma męża informatyka. Czy pracuje, czy nie – zawsze ma luz z kasą, taki komfort życiowy…

– Też bym chciała mieć męża informatyka.

– Ja też! Kiedyś myślałam, że to nerdy, ale poznałam już tylu informatyków i wiem, że to zupełnie normalni, fajni faceci.

Spojrzałyśmy na siebie – wszystkie trzy niezależne, wyemancypowane, podróżujące po świecie, posiadające lub zakładające niedługo swoje biznesy.

– Kurde, ale super byłoby mieć męża informatyka. Pracować, bo lubisz, a nie bo musisz.

– Ale mądrego, ŚWIADOMEGO informatyka. Takiego, przy którym mogłabym być w kobiecej energii, a on nie wykorzystałby tego, tylko opiekowałby się mną.

– No nie, jasne, żadnego takiego, co wyśle do garów i zastosuje terror ekonomiczny. To musiałby być OŚWIECONY informatyk! Taki mądry, otwarty, dający bezpieczeństwo i emocjonalne, i finansowe.

– Ale by było fajnie… – westchnęłyśmy.

I tak siedziałyśmy sobie nad stawem, trzy młode, piękne i niezupełnie bogate, wpatrując się w ostatnie promienie zachodzącego słońca i marząc.

W końcu wiadomo – kobiety w dzisiejszych czasach mogą osiągnąć wszystko, czego sobie zapragną. ;)

7 Comments

 1. Avatar
  ZUZANNASTYLE
  August 29, 2017
  Reply

  Ja znam samych dziwolągowatych informatyków 😂

 2. Avatar
  Any Faster
  August 29, 2017
  Reply

  O wiele lepiej nie mieć wątpliwości, o czym jednak marzą wiedźmy

 3. Hah, ja ostatnio sie zastanawialam dlaczego nie zostalam programistka :D Albo lekarzem, prawnikiem… Jak to sie mowi, trawnik zawsze bardziej zielony u sasiada :) I ja jednak wole chyba swoj abalaganiony dziki ogrod niz przystrzyzona trawke (nawet jesli robi to ogrodnik a nie moj sasiad ;) ).

  • Avatar
   August 30, 2017
   Reply

   No, lekarzem i prawnikiem to akurat wiem – zupełnie nie moja bajka i do tego te mordercze studia. Ale na programistkę to kiedyś się zapowiadałam :) Ach te wszystkie równoległe rzeczywistości, w których wydarzył się efekt motyla. Ale sądzę, że we wszystkich miałabym dziki bałagan i liście na trawniku metaforycznym, bo bez tego jakoś tak głupio ;)

 4. Avatar
  August 30, 2017
  Reply

  Mam jednego,calkiem fajnego,wolnego i poukladanego kolege informatyka :) Jak bedziesz w Waw chetnie zapoznam ;) @wiedźmawie rowniez :*

  • Avatar
   September 1, 2017
   Reply

   Dzięki Anka :D Może to też jakiś pomysł na biznes jest? Żony dla informatyków :D
   Choć ja akurat… nie szukam :)

   • Avatar
    September 21, 2017
    Reply

    Ha ha :D ze mnie marna swatka :P nie szukasz i całe szczęście :) Samo się znajdzie jak będzie TEN czas :)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *