Jak zostałam turystką: Wieliczka (ZDJĘCIA)


Z powodu deszczu postanowiłam zostać turystką. Turysta to taka osoba, która jedzie gdzieś i korzysta z atrakcji turystycznych, kupuje wycieczki, zwiedza z przewodnikiem i robi sobie zdjęcia na tle wszystkiego. Właśnie skumałam, że nie zrobiłam sobie zdjęcia na tle niczego, więc jednak taka turystka jak z koziej, ekhm, koziego pyska trąbka. Natomiast kopalnia jest piękna.

Czy warto się wybrać? To zależy – przede wszystkim od tego, czy 55 złotych za wjazd to dla ciebie dużo. Są to dwie-trzy godziny pod ziemią pełne nieustannego zwiedzania, a kopalnia musi za coś się utrzymać, więc według mnie cena jest rozsądna, choć może miłośnicy taniego podróżowania się zmarszczą.

Druga rzecz to czego się właściwie spodziewasz. Widoki są imponujące, ale jest to mimo wszystko trasa turystyczna, a nie jakaś eksploracja mrocznych lochów. Jest przewodnik, grupa ludzi, chodzenie po wyznaczonych ścieżkach bez możliwości urwania się, oglądanie pokazów multimedialnych (mapping 3d!) i tego typu atrakcje. Dla większych hardcorowców jest trasa górnicza, gdzie trzeba się przebrać od stóp do głów w stroje górnicze, więc zabawa może być przednia – ale zostawiłam sobie tę opcję na wiosnę.

Dla mnie spoko. Szczególnie w deszczowe dni nie ma się co zastanawiać. Ciekawa przygoda, dla której alternatywą byłoby oglądanie styczniowej mżawki z okna pokoju hotelowego.

Zresztą zobaczcie sami:

IMG_3754
To była chyba najpiękniejsza grota na tej trasie. Było coś wzruszającego w tym staniu i patrzeniu na nią. Imponujące połączenie potęgi natury i ludzkiej cywilizacji.
IMG_3738
Kaplica św. Kingi. Z góry widok lepszy niż z dołu. Na dole dla odmiany sporo efektownych płaskorzeźb o charakterze sakralnym.
IMG_3768
35 metrów wysokości – zmieściłby się wieżowiec. Chciałabym zobaczyć to miejsce w czasach, gdy jeszcze wydobywano tu sól.
IMG_3761
Jak w grze RPG, nie?
IMG_3743
Najbardziej podobały mi się wszelkie groty z wodą. Czarodziejskie miejsca.
IMG_3730
I krasnale też tu były i z nami dobrze się bawiły. Hej!

Byliście, widzieliście? A może znacie podobne obiekty warte odwiedzenia? Kopalnie, bunkry, schrony, groty i inne podziemne labirynty korytarzy? Biorę wszystko.

3 Comments

 1. Avatar
  January 20, 2015
  Reply

  Byliśmy widzieliśmy i doskonale pamiętam te miejsca :) A zdjęcia rewelacja zważywszy na ciemności jakie tam panują :)

 2. Avatar
  January 21, 2015
  Reply

  Chyba nie jest łatwo zrobić dobre zdjęcia przy takim oświetleniu, co? A wyszły bardzo ładnie.

  • Avatar
   January 21, 2015
   Reply

   Łatwo nie było ale za to jaka satysfakcja:) dzięki!

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *