Jak szybko znaleźć prawdziwą miłość?


Świat jest pełen niespełnionych marzeń o miłości. Możemy spełniać własne marzenia o karierze, podróżach, ale marzenia o miłości to nie taka prosta sprawa.
Od najwcześniejszych lat, kiedy tylko zaczynamy cokolwiek kumać w temacie męsko-damskim, świadomie lub nieświadomie rozglądamy się za drugą połówką pomarańczy, o czym wspominałam już w tym nieromantycznym wpisie. A po co nam ona, tak właściwie?

To proste:

 • Żeby nas ktoś kochał tak, jak zawsze chcieliśmy być kochani,
 • Żeby nam nie szczędził komplementów i ciepłych słów,
 • Żeby zabierał nas do kina, na piknik za miasto i na dach najwyższego budynku w mieście w rozgwieżdżoną noc,
 • Żeby można było z nim śpiewać, tańczyć i świętować,
 • Żeby obsypywał nasze ciało wyrafinowanymi pieszczotami i spełniał najdziksze fantazje,
 • Żeby kupował prezenty od serca i robił nam zapierające dech w piersiach niespodzianki,
 • Żeby było można przy nim się śmiać i czuć sobą,
 • Żeby nas w pełni doceniał i bezwarunkowo akceptował,
 • Żeby przy nim świat był piękny,
 • Żeby był ktoś, kto ci powie: rozchmurz się! kiedy jesteś smutny.

No bo jednak spójrzmy trzeźwo na sprawę: przeważnie nie szukamy związku po to, żeby było z kim płacić rachunki na pół, gotować obiady na zmianę i pożyczać jego skarpetki, jak nam się skończą czyste. Dopiero później się okazuje, że to ewidentne plusy stałego związku.

Czasem okazuje się też, że partnera do płacenia rachunków i holowania się wzajemnie do domu po hucznej balandze znaleźć dużo łatwiej, niż takiego, który zapewni nam idealną miłość, dopieszczenie i niezbitą pewność siebie. Dlatego, że trudno dać komuś coś, czego się samemu nie ma.

Tymczasem sposób, żeby znaleźć miłość do grobowej deski i prawdziwego przyjaciela jest bardzo prosty i szybki. Jesteś gotów?

Spójrz w lustro :)

Tam jest twoja miłość. A jeśli nie ma… no to w każdej chwili może być. Wystarczy, że pokochasz siebie.

(Jasne. Drobnostka.)

Miłość do samego siebie wydaje się jakimś przejawem narcyzmu,prawda? Przecież nieładnie być egoistą. Trzeba myśleć o innych, a później o sobie. Przez całe lata jesteśmy tak nakręcani. Rosną później pokolenia ludzi niedowartościowanych, niedokochanych, którzy liczą, że dostaną od drugiej osoby to, czego im brak, za czym tęsknią najbardziej. I nigdy tego nie dostają, chociaż tak się może wydawać w tej początkowej mgiełce zadurzenia, kiedy każdy komplement tego jedynego jest jak eksplozja fajerwerków. Wtedy wydaje się, że od tej pory wszystko będzie inaczej. A po pół roku stara bida. Gdzie są do jasnej cholery jakieś czyste skarpetki???

Czasem wręcz zaczyna się jakaś wymiana handlowa: ja dałem tyle, to oczekuję tyle. A jak mi nie dasz tego, czego ja chcę, to ja też nic ci nie dam, przeciwnie, będę ci podstawiać nogi.

Olej to. Nie tędy droga.

Trudno oczekiwać, że dostaniesz od innych to, czego im samym brakuje. Dopiero, kiedy sam masz czegoś dużo, wtedy możesz się tym dzielić. A miłości można mieć niewyczerpane zasoby. One nie są gdzieś na zewnątrz, tylko w Tobie. Weź je sobie w końcu, bo leżą i się marnują. Zasługujesz na to!

Nie jesteś jakąś tam połówką pomarańczy. Jesteś całą pomarańczą i masz w sobie cały ocean soku pomarańczowego.

Jak pokochać siebie?

Przede wszystkim warto poznać siebie. Kim jesteś? Co lubisz? Wiesz w ogóle? Czasem tak nas zajmują inni, że nie wiemy nic o sobie samym, o osobie, w której towarzystwie spędzamy całe życie.
Spędzaj dużo czasu ze sobą.Zafunduj sobie wieczór w kinie, w restauracji, na spacerze. Kto powiedział, że musisz iść z kimś? Poświęć sobie pełną uwagę, dowiedz się, co myślisz i czujesz.
Spójrz na siebie z miłością, a bez samokrytyki. Zobacz, że jesteś piękna, piękny, taki jaki jesteś. Co z tego, że niedoskonały? W niedoskonałości też jest coś pięknego.
Odkryj swoje ciało. Zamiast gapić się w internety spędź zmysłowy dzień z samym sobą. Jesteśmy nauczeni, że od pieszczenia i poznawania są cudze ciała, nie nasze. A niby dlaczego?
Bądź własnym sprzymierzeńcem i zawsze lobbuj za, a nie przeciw sobie. Rób to, co leży w twoim interesie. Dopóki nie krzywdzisz innych to jest to naprawdę OK.
Bądź też wobec siebie uczciwy i dawaj sobie to, co sobie obiecałeś, szanuj siebie i doceniaj własne wysiłki, a kiedy coś sobie odjebiesz – przeproś. Tak, siebie.
Mów sobie jak najczęściej miłe rzeczy. Nie uwierzysz, jak fajnie się przyjmuje takie wyrazy codziennej miłości od samego siebie, oczywiście po tym jak już sobie na to w ogóle pozwolisz.

Oczywiście każdy ma w sobie krytyka, sabotażystę i całą gamę nieprzyjemnych typków, których wcale nie tak łatwo się pozbyć. Wciąż są chwile, kiedy muszę ich odganiać. Ale kiedy jestem zdecydowana, że nie chcę słuchać ich gadania, to nadchodzi taki moment, że się zamykają. Ty i tak wiesz swoje i wiesz, że ten ktoś w lustrze jest naprawdę zajebistym gościem. Najlepszym.

Po co w takim razie wchodzić w związki?

– ktoś zapyta. Skoro nic nie potrzebujesz od innych ludzi.

Związki zupełnie inaczej wyglądają, kiedy nareszcie mogą być bezinteresowne. Dla mnie to jakaś patologia, że szukamy związków po to, żeby coś dostać. To ma być miłość czy wyrachowanie? Kiedy w relację wchodzą dwie spełnione i pełne miłości osoby, to te wszystkie pozytywne uczucia jeszcze się zwielokrotniają. To, że jestem z Tobą, chociaż nic od Ciebie nie chcę, po prostu kocham i pragnę być blisko, jest piękne i autentyczne. Spotykają się nie dwaj zagubieni i neurotyczni ludzie, przymuszeni umowami i zobowiązaniami, tylko dwie szczęśliwe, wolne dusze.

Dużo miłości Ci życzę!

Serio! Ode mnie wielka buźka :)

12 Comments

 1. A propos punktu o spędzaniu czasu z samym sobą, właśnie się dowiedziałam, że istnieje określenie na samotne wyjścia do kina, restauracji, itp.: masturdating!

  • Avatar
   April 16, 2015
   Reply

   No proszę! w sumie fajnie, że jest taki trend, bo własne towarzystwo to jedno z najlepszych:)

  • Avatar
   April 19, 2015
   Reply

   Made my day. W takim razie jestem mistrzem masturdatingu!

 2. Avatar
  April 15, 2015
  Reply

  Czytając listę z początku tekstu pomyślałam, że żeby ktoś znalazł świetną drugą połówkę, sam powinin ją być. Warto siebie zapytać: czy przy mnie można czuć się sobą, śmiać się i czy zabieram najbliższego na ten dach wieżowca?

  • Avatar
   April 16, 2015
   Reply

   Dokładnie:) warto zadbać o siebie zanim się rzucimy na innych:p

 3. Avatar
  April 16, 2015
  Reply

  Masz stu procentową rację ale niestety pokochać siebie to nie takie proste. Niestety wychowywani jesteśmy w takim a nie innym społeczeństwie i do pewnego wieku (inni młodszego, drudzy niestety starszego) podlegamy pewnym ramom, które ono nam narzuca. Nie jesteśmy od dziecka uczeni miłości do samych siebie – może niektórzy mieli to szczęście i rodzice byli wybitnie poza szeregiem i kogoś nauczyli szacunku i miłości do samego siebie. Mnie raczej nie i nadal odczuwam już jako dorosła osoba, że ciężko zmienić pewne zachowania wpojone za dzieciaka. Ale masz rację – kiedy się kocha samego siebie związek jest czymś niesamowitym bo tylko człowiek szczęśliwy ze sobą może być szczęśliwy z kimś innym:)

  • Avatar
   April 16, 2015
   Reply

   No niestety taka prawda. Ja też nie miałam tyle szczęścia i zazdroszczę tym, co mieli. Ale można naprawdę do tej miłości w sobie dotrzeć. Właśnie takimi małymi kroczkami jak opisałam. Trochę to trwa, ale jak dotąd to najlepsze co udało mi się dla siebie zrobić:) a i tak jeszcze długa droga przede mną. W ogóle jak to brzmi, no nie? Tak absurdalnie, że w ogóle można siebie samego kochać, jakby to były jakieś sekciarskie brednie. To jest właśnie echo naszego wychowania. Może choć część naszego pokolenia będzie wychowywać dzieci w duchu miłości i bliskości i one będą miały łatwiej:)

 4. Avatar
  April 16, 2015
  Reply

  Chyba trzeba się w końcu nauczyć kochać siebie aby dać losu szansę na znalezienie tej “drugiej połówki jabłka”. Chociaż tak jak to już jest, nic na siłę się nie znajdzie, ale i siedząc w domu. To co? Idę spróbować pokochać siebie a reszt przyjdzie sama. :)

 5. Avatar
  July 23, 2015
  Reply

  Świetny wpis :) Staram się uczyć tego, o czym napisałaś, jest różnie, ale wiem, że jestem na dobrej drodze. Polecam każdemu!

 6. Avatar
  LeonSiPL
  February 13, 2016
  Reply

  Mnie dużo dały samotne podróże. Czas, który mogę spędzić sama z sobą i swoimi myślami. Sytuacje, z którymi muszę sobie poradzić sama i dzięki temu przekonuję się ile mam w sobie siły. Nowe znajomości, które tworzę całkiem przypadkiem.
  Dużo osób mi mówi, że nie mogły by podróżować tak jak ja, musiałyby mieć kogoś do rozmowy. Ja odkryłam jak dużo mam do powiedzenia sama sobie! i to jest niesamowite. A do pozostałych rozmów zawsze znajdą się miejscowi :)

 7. Avatar
  Katarzyna D
  March 18, 2016
  Reply

  Słowa z pewnością warte uwagi. Sama jakiś czas temu nie umiałam zaakceptować swojego wyglądu, dlatego też odrzucałam każdego poznanego mężczyznę. Potem postanowiłam założyć sobie konto na portalu ezeo.pl i znów było to samo. Kiedy tylko zobaczyłam propozycję spotkania, zwyczajnie przerywałam znajomość. Postanowiłam zrzucić trochę na wadze, co pozwoliło mi na pokochanie swojego ciała :)

 8. Avatar
  Stacy
  April 24, 2020
  Reply

  Mój mąż i ja jesteśmy małżeństwem od ponad 10 lat. Spotkaliśmy się, gdy miałem 18 lat, a on miał 21 lat i nazywam się Stacy Emmons. Wiele razem przeszliśmy emocjonalnie. W naszym małżeństwie było kilka OGROMNYCH walk i bolesnych sytuacji, ale zawsze wydawało się, że wychodzimy silniejsi po drugiej stronie. Z zaskoczenia mąż właśnie złożył wniosek o rozwód, byłem całkowicie przygnębiony, dopóki nie znalazłem zeznań kobiety świadczącej o rzucającym zaklęcia dr Ogundele online, i skontaktowałem się z nim w WhatsApp, dr Ogundele powiedział mi po swojej pracy, że mój mąż wróci z powrotem za 24 godziny. Nie uwierzysz, co się stało, mój mąż zadzwonił do mnie dokładnie 24 godziny. Byłem całkowicie zaskoczony! Jest cudowny, a jego zaklęcia działają tak szybko. Umówiłem się z nim, aby o nim porozmawiać, dlatego dzielę się tutaj swoim świadectwem. Jeśli masz jakiekolwiek problemy ze swoim związkiem lub jakiekolwiek problemy, skontaktuj się z jego WhatsApp lub Viber: +27638836445.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *