20 inspiracji na imprezy karnawałowe


Podobno jest karnawał. Mówię: podobno, bo ja mam karnawał przez cały rok. Tak się przynajmniej czuję. Tym razem jednak mamy go wszyscy i dlatego właśnie teraz jest najlepszy moment, żeby zorganizować jakąś szaloną imprezę, a ściślej mówiąc bal przebierańców!

W wyniku radosnej burzy mózgów stworzyliśmy z Wojną całą listę dwudziestu pomysłów na karnawałowe imprezy. Przednio się bawiliśmy, prawie jakbyśmy już tam byli. Oto efekty.

  Na początek opcje dość oczywiste:

 1. Flower power
  Jeśli ktoś ma dzwony z bistoru, to może założyć – dzięki temu w końcu dowiem się, co to bistor. Pozostałym wystarczą długie potargane włosy i bose stopy. No przesadzam, jeszcze koszulka w pacyfę, tęczowe lennonki i skręt zwisający z kącika ust.
 2. 90’s kicz party
  Lata dziewięćdziesiąte były tak niedawno, przecież skończyły się dopiero pięć lat temu. Na pewno gdzieś jeszcze masz te różowe getry z lycry albo dresową kurtkę z kreszu.
 3. Noc filmowa
  Ja oczywiście za Mię Wallace. Mię. Będę Mią.
 4. Proste pomysły – wystarczy to, co każdy ma w domu albo wszędzie tanio kupi:

 5. Toga party
  Prześcieradło każdy może załatwić. Jeszcze kiść winogron, jakiś szezlong i dużo wina.
 6. Piżama party
  Piżamę też prawie wszyscy mają. Niestety uwielbiany przez facetów strój do spania, czyli sama koszulka bez gaci, tym razem nie przejdzie.
 7. Dres party
  Bez szelestów wpuszczonych w białe frotowe skarpetki nie wchodzisz. Dziewczyny, pamiętajcie o tipsach i solarium. Tiara na włosy!
 8. Kujon party
  Kraciasta spódniczka, którą zapomniałaś wyrzucić, jeszcze się przyda. Dla facetów to jedyna w swoim rodzaju okazja, żeby wystąpić z młodzieńczym wąsem i w tak lubianych sztruksowych spodniach z wypchniętymi kolanami.
 9. Propozycje, gdzie można szczególnie pokombinować ze strojem:

 10. Punk’s not dead
  Koniecznie w podartych siatkowych rajstopach i z natapirowanymi włosami. Lumberseksualni panowie będą mieli wyzwanie. Punki się golą.
 11. Love Parade
  Obowiązkowo odkurzacz na plecach. Poza tym białe rękawiczki, gwizdek, maska przeciwpyłowa i odblaskowa kamizelka. Pamiętajcie o kolorowych perukach i futrzastych dodatkach.
 12. Hipsteriada
  Wszyscy piją z kubków ze Starbucksa i całą noc robią sobie selfie w raybanach aparatami Lomo. Kto przyniesie najlepsze notatki z filozofii, ten zostaje królem balu. Strój: wszystko, co znajdziesz w lumpeksie.
 13. Propozycje wymagające nieco więcej inwencji twórczej;

 14. Warzywa i owoce
  To nie mój pomysł. Ale smakowity, co? Dodatkowym wyzwaniem będzie rozszyfrowywanie, czy twój ziomek jest dynią, czy pomarańczą.
 15. Zjawiska atmosferyczne
  Jeśli ktoś ceni sobie kreatywność. Ja proponuję gołoledź. Pamiętam, że w podstawówce raz przebrałam się za ogień.
 16. Postacie z bajek
  Za Mufasę!
 17. Noc duchów
  Biała koronkowa szata i niebieska szminka. Kajdany i odcięta ręka. Na prześcieradle z wyciętymi dziurami na oczy duchy się nie kończą.
 18. Propozycje towarzyskie, dobre szczególnie jeśli wszyscy się znają:

 19. Każdy przebiera się za znajomego
  Można albo wylosować, dzięki czemu będzie sprawiedliwie, ale trudniej, albo zostawić dowolność, dzięki czemu może być zabawnie, kiedy połowa towarzystwa przebierze się za tę samą osobę.
 20. Faceci za laski, laski za facetów
  Czyli noc sztucznych wąsów i sztucznych cycków! Widok twojego chłopaka w rajstopach: bezcenny.
 21. I na koniec propozycje niepoprawne politycznie:

 22. Dziwki i alfonsi
  Różowe boa i cekinowa mini pójdą w ruch!
 23. Menel party
  W końcu się te stare, zjedzone przez mole swetry do czegoś przydadzą. Umówmy się tylko, że załatwiamy się w łazience, a nie w spodnie.
 24. Jezus Maria party
  Wszyscy przebierają się za Jezusa albo Maryję. Wiem, nieśmieszne. Hehe. Lepiej to sobie wyobraźcie. Alternatywna nazwa: “Wszyscy jesteśmy Chrystusami”.
 25. Dom wariatów
  Tylko pamiętaj, że jak wszyscy pozawijacie się w kaftany bezpieczeństwa, to nie będzie jak polewać drinków. Trzeba coś innego wymyślić!

Teraz już wiecie jak się przebrać? Bo ja nie!
Która propozycja najlepsza? A tak dokładnie to za kogo byście się przebrali?
A może macie jeszcze inne pomysły?

6 Comments

 1. Avatar
  January 12, 2015
  Reply

  Jezus Maria party – padłam na twarz i leżę :D :D

 2. Avatar
  Klaudia
  January 12, 2015
  Reply

  Uwielbiam się przebierać ale niestety moi znajomi już nie :(

 3. Avatar
  January 12, 2015
  Reply

  Kurde nie kuś przed tą moją “parapetówką” ;)

  • Avatar
   January 13, 2015
   Reply

   Wybieraj :D

   • Avatar
    January 14, 2015
    Reply

    Love Parade korci, ale z moich znajomych to tylko my dwie będziemy wiedzieć o co chodzi :D Pamiętasz te kolorowe lakiery do włosów, które aplikowałyśmy na Paradę Wolności? :D I jestem ciekawa jak byś się przebrała za Mufasę :D

    • Avatar
     January 14, 2015
     Reply

     Nie, już zmieniłam zdanie. Przebiorę się za Rafiki. Będzie to polegało na tym, że wymaluję sobie oczy na sino, będę siedzieć w lotosie i mówić “Simba”.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *