10 inspiracji na ciekawe randki


No dobra, jesteście ze sobą już parę ładnych lat, dawno już znaleźliście się na etapie dziurawych spodni od dresu i wyciskania drugiej osobie pryszczy. Wydawałoby się, że czas wzajemnego odkrywania już bezpowrotnie minął, a scenariusz Waszej komedii romantycznej przestał być zabawny. Błąd! Śpieszę podrzucić kilka pomysłów, które być może Was zainspirują lub przynajmniej przypomną, że czasem dobrze jest porobić ze sobą coś wyjątkowego, zamiast kolejny raz zadowalać się wieczorem filmowym z piwem.

Druga pierwsza randka

Pamiętasz te czasy? Bardzo lubię do nich wracać. Wciąż pamiętam to stęsknione wyczekiwanie i tę dbałość o to, by wspólnie spędzane chwile były jak najlepsze. Wyszykujcie się oddzielnie, spotkajcie się w mieście, wczujcie się w klimat i przez cały wieczór czarujcie się i uwodźcie nawzajem. On płaci. I żadnego rozmawiania o tym, że kończą się czyste gacie i że trzeba kupić kilo ziemniaków na jutrzejszy obiad.

Wzajemna niespodzianka

Ty wybierz film w kinie, on niech zarezerwuje stolik w restauracji. Lub na odwrót. Dotrzymajcie tajemnicy do ostatniej chwili. Postarajcie się wykazać wyobraźnią, żeby zaskoczyć to drugie. Nie musi to być kino, może być turniej w salonie gier video albo zjazd saneczkowy z Rudzkiej Góry. Może się okazać, że przyjdzie wam robić coś, na co nigdy byście się nie zdecydowali, siedząc i ustalając wspólnie, na co macie ochotę. Pamiętaj, że wymyślasz tę niespodziankę dla drugiej osoby i raczej z założenia ma to być miła niespodzianka, żeby się nie okazało, że ona zabiera go na łzawy melodramat, a później on ją na mecz piłki nożnej.

Kultura wysoka

Wbijcie się w wieczorowe ciuchy i idźcie do filharmonii lub opery. Udawajcie, że jesteście hrabią i hrabiną. Myślisz, że będzie drętwo? Możesz podejść do tego jak do zabawy. Poobserwujecie ludzi, podzielicie się wrażeniami. Jeśli będzie naprawdę sztywno, będziecie mogli pośmiać się z własnych min. A może się nagle okaże, że od tej pory każdy weekend będziecie spędzać w klubie jazzowym. W końcu ile można polewać podłogę piwem na imprezach dramenbejsowych.

Kultura niska

Dla odmiany wybierzcie się na bazar, lokalny festyn, jakiś odpust albo nawet do jakiejś megaobciachowej dyskoteki, jeśli macie odwagę. Zobaczcie, jak się bawi dzisiejsza młodzież, wybierzcie Wasze prywatne top 10 królów i królowych parkietu, albo spróbujcie ich przebić! Fajnie jest się tak powygłupiać, udając, że nikt Was nie widzi. Kiedy już się nasycicie beką, możecie dla przeciwwagi zakończyć wieczór w miejscu, które jednak Wam się podoba. (Na przykład w klubie jazzowym. Albo dramenbejsowym. Albo na kanapie we własnym domu.)

Losowy spacer

Udajcie się na dwugodzinny spacer w nieznane. Na każdym rozdrożu losujcie, w którą stronę pójdziecie. Na przykład tam, gdzie pierwsze zapali się zielone. Albo grajcie w marynarza. Ty wygrasz – skręcacie, on – idziecie prosto. Możecie zrobić przed wyruszeniem zakłady, gdzie dojdziecie. Kto przegra, stawia taksówkę powrotną lub pizzę w domu po powrocie:)

Wycieczka autobusem

Wsiądźcie do autobusu byle jakiego. Najlepiej takiego, który jedzie w jakieś dziwne miejsce, gdzie nigdy nie byliście. Na pewno można tam iść na spacer, może jest coś do zwiedzenia. Może jakiś podmiejski tramwaj? Byliście w sąsiedniej miejscowości? Albo w lesie, który łączy Twoje miasto i to sąsiadujące? Jak dla mnie to możecie nawet wsiąść w pociąg. Albo i w samolot. Ale okolice zupełnie blisko domu też potrafią być bardzo ciekawe. Im taniej wyjdzie taka podróż, tym lepiej – i możecie częściej to powtarzać.

Pierwszy raz

Idźcie razem na saunę, na koncert gongów tybetańskich, na masaż tajski, zjedzcie homara, zaśpiewajcie razem na karaoke, zróbcie własne sushi, zagrajcie w szachy, odwiedźcie jego dziadków. Już burza mózgów przy wymyślaniu, czego dotąd razem nie robiliście, będzie fajną zabawą. Gdzie nie radzę iść? Na żadne kursy ani naukę czegośtam – bo to już nie będzie randka. Ty będziesz patrzeć, jak on nieudolnie próbuje pierwszy raz brzdąkać na gitarze, a on – jak nie łapiesz podstawowego kroku na kursie tańca. Na drugim końcu sali, bo kazali wam zmienić się w parach i teraz tańczysz z jakimś wymoczkiem o spoconych dłoniach, a Twój partner – z jakąś ekstra laską.

Pobawcie się jak dzieci

Ważne: jeśli macie dzieci, to tego dnia komuś je sprezentujcie. Z dziećmi się nie liczy. Dziś to wy jesteście dziećmi. Możecie pozbierać kasztany w parku i porobić ludziki, zbudować bazę z krzeseł i koców, ulepić z modeliny wasze wzajemne miniaturki i oczywiście je wypiec w piekarniku albo pójść do lunaparku, zaliczyć wszystkie karuzele, a później kupić sobie balonik z helem, wyssać go i mówić cienkimi głosikami. Przypomnij sobie, co sprawiało Ci największy fun w dzieciństwie.

Stwórzcie coś wspólnie

To trochę nawiązuje do poprzedniego pomysłu, bo wiele z dziecięcych zabaw jest kreatywnych, a jako dorośli już tego nie robimy, kompletnie nie wiadomo dlaczego (przeczytaj mój dawniejszy wpis na ten temat). Kupcie farby plakatowe i niech jedna osoba opisuje obraz widziany oczami wyobraźni, a druga to maluje. Zróbcie wycinany kolaż ze znalezionych w internecie (i wydrukowanych!) obrazków, ilustrujący wasz związek. Zaprojektujcie fotoksiążkę ze zdjęć z waszych telefonów i zamówcie ją. Napiszcie razem skecz albo opowiadanie z dreszczykiem, każdy na zmianę wymyśla po jednym zdaniu. Ułóżcie Waszą osobistą składankę muzyczną. Whatever works.

Zróbcie sobie masaż

Niech towarzyszy temu klimat jak w prywatnym luksusowym SPA. Kupcie jakiś super olejek zapachowy, zapalcie świece, udekorujcie sobie pokój kwiatami, puśćcie muzykę relaksacyjną. Nawiążcie ze sobą fizyczny kontakt, jakby to było coś zupełnie nowego, nawet, jeśli już bardzo dobrze znacie swoje ciała. Nie dążcie do seksu ani do niczego konkretnego, poza cieszeniem się bliskością i dotykiem. Naprawdę polecam.

Czy wypróbowałam każdy z tych pomysłów? Jak do tej pory nie wszystkie. Przyznaję, że część właśnie wymyśliłam i nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła je wcielić w życie :)
A może masz jakiś jeszcze lepszy pomysł na randkę?

PS.Foto tytułowe by Maciek Kozłowski :)

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *